سبد خرید شما خالی‌ست!

رویداد روز هوش مصنوعی / AI Day

رویداد روز هوش مصنوعی / AI Day

 

رویداد روز هوش مصنوعی / AI Day در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ در پژوهشکده علوم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف توسط شرکت متاایکامرس گروه انتخاب و مجموعه فیلاگر برگزار شد.

 

 

به دلیل اهمیت بالای هوش مصنوعی و تأکید متاایکامرس گروه انتخاب در این عرصه به همراه جامعه هوش مصنوعی ایران، رویداد بزرگی در این حوزه برگزار کردند. رویداد «AI Day» با هدف آشنایی با دانش هوش مصنوعی و ایده‌های کسب‌وکاری مبتنی بر این فناوری و ایجاد فرصت‌های شغلی برای فعالان این حوزه برگزار شد. در گردهمایی «روز هوش مصنوعی» جدیدترین موضوعات AI از زبان متخصصان داخلی و خارجی بیان شد.

 

 

در این روز سخنرانان مهمی از شرکت‌های اپل، متا، گوگل، eBay، کافه بازار، اسنپ فود، فیلیمو، دیجیکالا و علی بابا حضور داشتند تا درباره تحول هوش مصنوعی صحبت کنند. در این گردهمایی متخصصان ایرانی درباره ChatGPT، Bard و اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی در جاینت تِک‌ها سخنرانی کردند.

در پنل گفت‌وگو معین کافی، مدیر محصول اپ استور کافه بازار، درباره دغدغه‌های موجود در بازار صحبت کرده و شراره عزت‌نژاد، مدیر محصول هوش مصنوعی، در مورد چگونگی ورود به این حوزه و شرح این حوزه برای علاقه‌مندان توضیح دادند. علی اکبر غیوری، تیم لید ریکامندیشن دیجیکالا، نیز درباره تیم‌های هوش مصنوعی و دغدغه‌های این حوزه توضیحاتی را ارائه داد.

 

 

 

در رویداد AI، مدیرعامل شرکت متاایکامرس گروه انتخاب از ظرفیت‌های موجود در این گروه و ایجاد فرصت‌های شغلی و پیشرفت برای متخصصان، دانشجویان و علاقه‌مندان در این حوزه صحبت کرده و متاایکامرس گروه انتخاب را دروازه‌ای برای ورود تکنولوژی به گروه انتخاب معرفی کرد. حضور دکتر آرشام در بین شرکت‌کنندگان نشان از توجه این سازمان به متخصصان و علاقه‌مندان این حوزه دارد.

 

مأموریت متاایکامرس گروه انتخاب ایجاد اکوسیستم فناورانه مبتنی بر هوش مصنوعی برای ارائه محصولات و خدمات ارائه محصولات و خدمات در حوزه فن‌آوری‌های روز دنیا و استفاده از فن‌آوری‌های نوین مانند تجارت الکترونیک، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء با تکيه بر تلاش، تهعد، تخصص سرمایه انسانی با انگيزه و خلاق که باعث ارائه محصولات و خدمات با کیفیت با قیمت رقابتی گردیده که بر ارتقا کمی و کیفی زندگی مصرف‌کنندگان داخلی و خارجی موثر است؛ به گونه ای که همگان از ما به عنوان یک سازمان نوآور، چابک، کارآفرين، با برند قابل اعتماد و متعهد به ارزش های اخلاقی یاد کنند، زندگی با کیفیت از طریق اکوسیستمی بر پایه برکت از ماموریت های برند ما محسوب می شود.

 

 

این رویداد با نگاهی به اهمیت موضوع هوش مصنوعی و تحولی که در سال ۲۰۲۳ توسط ChatGPT و Bard شاهد آن بودیم برگزار شد. چرا که بسیار از شرکت‌ها در تلاش هستند تا با استفاده از تکنولوژی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی سبک جدیدی از زندگی را برای افراد فراهم کنند.